PREDNÁŠKA O BEZPEČNOSTI

Датум: 28. Septembar 2021 11:22 Категорија: Новости

PREDNÁŠKA O BEZPEČNOSTI

 

Na našej škole sme v utorok 21. 9. 2021 mali zaujímavú prednášku na tému Bezpečnosť detí v doprave. Prváci až štvrtáci pozorne počúvali a aj prakticky využili poznatky na školskom dvore na polygóne, ktorý pripravili Miroslav Trifunov a Nađa Tomićová zo Strediska pre zveľadenie bezpečnosti v doprave. Učili sa ako majú prechádzať priechodom pre chodcov, keď svieti semafór, ktorou stranou sa ide, kde sa pozerá a iné. Deti mali veľmi zaujímavé konštatácie a otázky. Zistili sme, že je potrebné takéto niečo zopakovať nielen raz ročne, ale aj každý mesiac.Deti treba permanentne edukovať, zvlášť, keď ide o ich bezpečnosť.                                       
                                                                                                                                                Anna Legíňová
                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                                 Foto: Anna Legíňová