Чувари природе / Ochrancovia prírody

Датум: 16. Oktobar 2019 12:29 Категорија: Новости

Радни излет - Фрушка гора / Pracovný výlet - Frušká hora

Dana 11.10.2019.god. su učenici 5.1, 5.2, 5.3 i 7.3, koji pohađaju predmet Čuvari prirode, sa nastavnicima otišli na kratak izlet u Frušku Goru, na Popovicu, prigradskim autobusom koji nas je tamo sačekao.
Vreme koje sme proveli tamo smo rasporedili na šetnju – planinarenje, kratak odmor za užinu, eko radionice i odlazak na nedaleko udaljeno jezero.
U planinarenje nas je poveo dugogodišnji planinar, koji nas je odveo do odmarališta Orlovo gnezdo. Po povratku je održana eko radionica.
U eko radionici su učenici raspoređeni u grupe od po 6-8 učenika i svaka grupa je dobila ime po biljkama i odabrali su kapitena. Zatim su pristupili zadacima: pronaći neke od ponuđenih biljaka sa slike, pročitati kratak tekst i pronaći zadate tačke na mapi.
Na kraju uspešno odrađenog zadatka čekala ih je nagrada. (čokoladice)
Nastavnici, koji su učestvovali su iz različitih predmeta, čime je ostvarena i međupredmetna kompetencija. To su nastavnici iz predmeta:
Čuvari prirode: Vladimira Kolar, Marina Melih.
Fizičko vaspitanje: Nermin Feleć, Janko Srnka.
Informatika: Iveta Đurovka
Hemija i fizika: Sabina Červeni, Jan Funtik
Srpski jezik: Ankica Čorlija, Jadranka Rosić.
Hvala svima na pomoći i podršci.